Forum Team Masters

Forum gildii Team Masters. Założyciele Forum: Piter12345 i 0ultimos0.


#1 2009-06-24 20:52:14

 Piter12345

Administrator|BL|158lvl

12041030
Call me!
Skąd: Mars
Zarejestrowany: 2009-06-24
Posty: 354
Punktów :   
Warny: Admin

Poradnik dla Bladera

1. Wstęp
Blader jest fajna klasa, a zarazem dobrym wyjściem dla osoby, która zaczyna grac w cabala. Gra się nim przyjemnie, dość łatwo, ze względu na def rate i hit rate. Postac jest już dobra na niższych levelach i nie ma problemów z przechodzeniem dungeonow, spokojnie z wydropionym sprzętem, można w każdym pokoju wziąć wszystko na klata i ciśniemy

2. Punkty

Co do punktów to rozdajemy je do 80 levelu tak jak nam każe Growth (na 50 levelu Wymaga wygląda on tak - str -159 int - 28 dex- 160 ), a później to zależy od buildu który wybierzemy, dokładniej czy będziemy chodzić w martialu czy armorsecie (polecam Armorseta, pod każdym względem):
- Jak wybieramy martial to proponuje wbijać statystyki pod Martialsuit na +7 (później oblekam ile wymaga to podczepię ), ale to nie koniec. Jak już dobijemy do tych pkt na martiala, należy sobie postawić pytanie, czy ewentualnie byśmy chodzili później w armorsecie, czy w mithrilu.
*Jak mithril to pakujemy staty pod Mithril suit na +6 (albo mniej na +3/4 jak kto o +6 nie marzy). Jak już dobijemy staty pod mithrila na +6, resztę ładujemy w Strength, bo a nóż widelec nam się odwidzi i będziemy chcieli Amora założyć.
*Jak Amor to ładujemy reszte statów pod Armorsuit na +7 (465 Str, 55 Int + iles tam dex )), a to co zostanie to już według upodobań
- Jak na początku wbierzemy Armorseta (co polecam) idziemy pod Armorsuit na +7, a jak już staty będziemy mieli wystarczające, cała reszte ładujemy w DEXa pod Mithrila na +6
Podsumowując ostatecznie będziemy mogli założyć każdą część martiala, bądź armorseta =)
Tutaj jeszcze ważna uwaga, STR i DEX daje tyle samo wszystkiego, więc czy damy 300 pkt w DEX czy w STR to nie zmieni naszych statystyk ;] U Badera staty są potrzebne tylko do noszenia setów.

3. Co robić z kasą??

Więc tak. Polecam coś takiego:
- do levelu 100 Zbieramy kase i chodzimy w tym co poleci, albo co mamy od kolegów. Na levelu 100 kończy się zarabianie kasy (przynajmniej nie w takim stopniu co wcześniej) z questów. Polecam zbieranie kasy do tego levelu, żeby wykupić upgrady (jest to podstawa postaci). Jak zostanie, a powinno, kase przeznaczamy na zakup podstawowego setu Martial albo Armor najlepiej na +6. Mówiąc podstawowy set mam na myśli
Hełm – 20 Crit Dmg
Suit – 100 Hp
Buty – 100 HP
Glovy – 4 Ataku / Ewentualnie Defa, ale polecam atak
Mając taki set, wykupione upgrady (o tym więcej w punkcie 10) i wbite ładne rangi mamy już tak zwanego Podstawowego Bladera
Co do dalszego rozwoju postaci, a konkretnie itemków jakie warto kupić pod który build, zapraszam do punktu 9 ;]

4. Skilowanie

Wysoki skill Rank, jest jak u każdej profesji bardzo potrzebny. Im szybciej wbijemy wysoką rangę, tym lepiej, bo będziemy mieli już to za sobą. Nie sadzę żeby ktokolwiek uważał skilowanie za przyjemne. Po prostu jest to rzecz, która należy odbębni, żeby nasza postać weszła na wyższy poziom. Osobiście wbijałem pierwszego Transa na levelu 71, dzięki czemu mogłem bez najmniejszego problemu zrobić wszystkie questy i z żadnym praktycznie nie miałem problemu i co najważniejsze bardzo szybko szło mi robienie ich
Oczywiście nikomu nie karzę robić podobnie, tylko podałem przykład. Taka norma to bić level do ok. 50 levelu, sprawić sobie Adept Zestawik i wbić pierwszego transa do levelu 100, z drugim można trochę poczekać, myślę, że tak do 130 warto już dual tarnka wbić.
Zasady zakupu sprzętu do skilowania są proste – kupujemy tak, żeby otrzymać jak najwięcej skill Expo – na każdej części seta, broni – po 4 skill exp + amulet+ringi + bransoletki, ale te ostatnie dopiero na levelu 70 i 80.
Sposoby skilowania :
Albo bijemy skilami ze sworda, albo z magii. To, która range, czym chcemy wbijać zależy od nas i od tego czy mamy już Experta (w obojętnie której randze) aby można było zakupić Change Force-a. Czy wybierzemy skilowanie skilami ze sworda czy z magic, dobór skili wygląda tak samo. Bijemy skilami które mają mały Casting Time i zadają małe dmg. Wygląda to tak:
Skilując swordem używamy:
Flash Draw – wbijamy go na 9 level
Impast Stab – wbijamy na 9 level
Double Slash – wbijamy na 9 level
Skilując magią używamy arrowów (np.):
- Wind Arrow – wbijamy na 9 level
- Magic Arrow – wbijamy na 9 level
- Aqua Arrow – wbijamy na 9 level

5. Skile i Bufy

Co do skili to wygląda to tak:
Flash Draw - na 9 (dobry do skilowania bo szybki)*
Impact Stab - na 9 (dobry do skilowania bo szybki)*
Fade Step – myślę, że się nie przyda na początku także bym sobie odpuścił
Concentration - tu można by podyskutować, ale na low level hit rate ma się mały wiec można by sobie kupić ten skil ( jak się zdecydujesz to później go wbij na 20 lev – osobiście go posiadam i używam -> level 150 ;P) **
Dash - bardzo ważny skil wbijasz na 9 (pomaga w przemieszczaniu się) **
Double Slash - super skil wbijasz na 9 (dobry do skilowania)*
Triple Slash - w zasadzie można kupić lepszy dmg niż te wcześniejsze skile - też na 9 level
Blade Force - warto kupić ale nie wbijając więcej niż na 9 level bo później i tak
będziesz tego buffa się pozbywał
Death Cross - skill nie warty zachodu, nie kupuj (szkoda kasy)
Rising Shot - to samo co wyżej - kupa
Double Rising - dobry skill wbijasz na 9 level (ew później jak trochę ci ampa dojdzie to na 20 ale do tego to daleeeeko)
Storm Grind - ja go mam na 20 ale mam juz GM i Completer także, jak na razie proponuje ok 9 levelu żeby ci pkt na inne skile starczyło (albo od razu wal na 20, zresztą twój wybór, na 20 z crita skil ma niezłego kopa) **
Assault - skil dobry na doskakiwanie do celu + szybki **
Hassing Dance - nawet dobry, chyba największe dmg ci będzie zadawał na obecnej randze w swordzie, proponuje na 9
Iron Skin - ten skil wbijasz na 20 **
Mirage step - tak samo na 20
Round Cut - nie kupuj, u bladera się nie przydaje
Blade Aura - ten skil kupujesz w zamian za usuniecie blade force, która miałeś na 9, ale jest jeszcze jeden problem. Blade Aure tak samo jak blade force wbijasz na 9 , bo później tez będziesz zamieniał. Ewentualnie wbij go na 20 jezeli czas wbijania do transa będzie dość długi
Mirage Grind - na 18 level, dobry skill **
Twin Moon slash - to jak chcesz, ja tego skila nie mam bo musiałem miec miejsce na szybkie skile (jest to jedyny atak ze sworda u bladera którym możesz walic z dystansu) - jak sie zdecydujesz to wbijaj na 9
Aura Barrier - na 20 level **
Vital Interfere - wbijasz na 9 level (jedyny stun u bladera) **
Blade Cry - tutaj to nie wiem. Ja tego skila nie mam, bo po pierwsze nie mam już na niego miejsca, a po drugie nie używam do comba completerke - jak chcesz się zdecydować – bo do completerki jeszcze trochę jest - to na 9, ewentualnie na 12 level.
Blade Scud - na 9 (największe dmg, tak jak completerka)

Co do skili z ep2 nie pamiętam nazw dokładnie ale po krotce opowiem
Complereka na 9 level
Fear - na 20 level
Intuintion (flee rate) - na 20 level
Art of Fiercness ( ten add dmg ) - na 20 level (szczególnie przydatne do Grapplera)
Intense Blade ( ten na ampa) - na 20 level
Soul Blade - 20 level
Instant Immunity (unmove, knockdown etc resist +100%) - ew można kupić na 7 sie przydaje - ten tez na 20 level
Resist Barriere - skill nie warty zakupu xP zajmuje tylko niepotrzebnie miejsce w skillach od sworda, na ktorych brak cierpi Blader xP
Force Kick - najszybszy skill w calej grze, osobiscie preferuje go miec na 9 levelu, zeby mozna go bylo jak najczesciej uzywac ( i co kazde PvP). Skill ogólnie bardzo dobry na PvE zeby doskoczyc do mobka z daleka (na 1 skill w combo miodzio).

Wszystkie skile, które wymieniłem z EP2 należy sobie sprawić

* - skile dobre do skilowania, mały dmg szybki cast.
** - skile ktore zostawisz sobie do konca gry (tego jestem pewien)


6. Specjalne Skile Bladera (Aury)

Od razu powiem, że moim zdaniem Blader został obdarzony najlepszymi aurami ze wszystkich klas , ale to tylko moje osobiste spostrzeżenie ^_^, więc tak:
Battle Aura – Przydatna tylko jak walimy 2 Aury
Ilizionista – Zajebista aura ;] Zakładamy dwa Crit ringi na miejsce RoL-i i ciśniemy cudne dmg przez cała długość aury. Używamy tej aury jak potrzebujemy stałem dobre dmg
Grappler – brak mi słow taki jest cudowny ;] Crushing Blow – skill z BM2 – jest ogólnie najmocniejszym skilem z całej gry, jako, że mając dość dobrego Bladera jesteś w stanie tym skilem położyć praktycznie każdego gracza, oczywiście jak wejdzie Crit Kolejnym plusem tej Aury jest fakt, że postać wykonuje uderzenia – na normal ataku dość szybko. W połączeniu tej aury z dwoma buffami (można ich na raz użyc, z podstawowymi buffami dopiero na levelu 140 po zrobieniu Class Rank Upa), a dokładniej z Ampem i Add Dmg robi się po prostu sieczka. Dmg jest tak cudowne (fakt, tylko przez około 20 + sekund na tym 140, ale wchodzą hity tak piękne, że się nie da opisać. Dla przykładu, ostatnio dla zabawy zrobiłem sobie wjazd na 7 Capellanow bijących na spocie w MFie (jako, że mieli FB, 2 FA i FSa + inne klasy) używając grapplera. Hity na FA potrafily wejść po 700 (a sami dobrze wiecie jak się szybko bije na normal ataku). W ciagu dwudziestu paru sekund spot był mój, o dziwo 2 FA nie mogło się wyleczyć nawzajem . Fakt musiałem trafić na nubków, bo FB daje Unmove, a reszta bije z dystansu, ale chciałem pokazać jaka moc ma ta Aura ;] Oczywiście jest możliwość używania niektórych skili na tej aurze, jak GM-ka czy Vital itp., ale warto to robic dopiero jak skończą się buffy, to samo tyczy się Crushing Blow-a.

7. Skile do PvP

Storm Grand – lv 20
GM-ka – lv 9
Comp – lv 9
Vital – lv 9
Assult – lv 9
Mirage Grand – 20 level (ten skil jest dla osób z małym ampem i dmg)
Double Slash – na pvp wbijamy go na level taki, aby pasował nam do combo (ja osobiście mam go na 20 i używam go raz na pvp)
Double Rusing – to samo co z double – także posiadam go na 20
Force Kick - ewentualnie mozna go wbic na ten 20 level, ale to tylko wtedy jak rzeczywiscie sie go nie uzywa praktycznie na PvE. Kolejnym rozwiazaniem jest 12 level, cos pomiedzy PvP a PvE

To są skile które warto używać na pvp. Są to skile szybkie, z dużym dmg, z dużym DPS-em (Damage per Second)

Nie będę podawał Comba na pvp bo to wszystko zależy od dmg. Jak masz ładny amp i crit dmg/rate to śmiało kombinuj tak, żeby między Completerke i GMke wsadzić tyle „odpowiednich” skili, żeby kończąc tą właśnie GMka dobić przeciwnika ;]

8. Skile do PvE

GMka, Completer, Storm , Vital – Tak jak wyżej podałem – wszystkie na 9, poza stormem, który wbijamy na 20.

Combo wygląda tak – Vital – Completer- Storm – Vital – GM – Vital itd. (takiego własnie combo używał Blader z Merca (naprawde niezłego kopa ma:P), podpatrzyłem, sprawdziłem, działa i spisuje się bardzo dobrze ;P

9. Buildy

Amp/Crit – Moim zdaniem jedyne mądre wyjście dla Bladera. Build na Ampa nie ma ogólnie wystarczająco dużego dmg, a Build tylko na Crity ma za słabe dmg bez Crita
Build ten, możemy udoskonalić dodatkami w stylu hp, czy wampirów (ale te bardziej na PvE).
Ogólnie Blader wyglądać powinien tak:
Helm – Osmium Armor +36% Crit Dmg LUB +20% Crit Dmg +8% Rate
Suit – Osmium Armorsuit +50 Hp +7% Amp (jak stać i jest możliwość to +100Hp i 7 Ampa)
Buty – Polecam albo Osmium z 7% Ampa w slocie LUB Amp z craftu +HP (albo na odwrot), albo Titanium Armorboots +7+7% Ampa i w do wkładamy slot extender medium i dostajemy jeszcze 80 HP (jedyny, aczkolwiek duży minus to to, że item przypisany zostaje do konta, ale czego się nie robi dla koks postaci )
Glovy – Osmium Armorgloves +7% ampa w slocie (craftowane tez dobre ale o te 2 czy 4 ataku nie warto dopłacać takiej kasy )
Broń – Mithril z Crit Dmg/Ampem ( w slocie) albo osmium dwu slotowy z craftowanym Dmg, lub ratem (zależy co wybraliśmy w hełmie). Ostatecznie, poza dwoma RoL-ami powinniśmy mieć Crit Rate co najmniej w jednej broni lub w helmie.
Capa (w sumie retoryczne pytanie jaka założyć ale napisze)
Kupujemy Fighterke jak najlepsza, ewentualnie można zakupić eoga na bieganie w MF, LS itp, ale to według uzniana.
Biżuteria
Ringi – 2x Ring of Luck +2 (RoL) – zmieniać na crit ringi, kiedy używamy Iluzionisty
Amulet – Mamy 3 wyjścia ( w zależności od upodobań):
- Amulet of Battler +7/8 - PvP
- Amulet of Pain +4 – PvE/PvP ale bardziej na PvE się przydaje
- Amulet of Vampire +3/4/5 - PvE
Dodatkiem do Crit/Amp buildu mogą być itemki z Vampirkiem. Bardzo to ułatwia robienie trudniejszych dungeonów jak Forgotten Temple, EoD B2F, Chaos Arena, bądź solowanie dużego spota w MFie - aktualnie mogę go solować nie używając combo – zestawik posiadam następujący:
Exortion Bracelet +4
2x Vampiric Earring +4
Można też zakupić Vampire Amulet (Osobiście mam, bo nie jest drogi, a nie wiadomo kiedy się przyda:P)
Na takim zestawie wyciagamy około 100 Hp na mobka, także spokojnie dajemy sobie rade

10. Upgrady

Impact Control – Atak
Sixth Sense – Def Rate
Damage Absorb – Def
Offensive Sense – Atak
Defensive Sense – Def
Vitality Mastery – Hp
Innych upgradów wręcz zabraniam kupować

11. Honor

Honor jest tak samo ważny jak wbicie wysokiego levelu, czy też rangi w skilach. Tak samo jak z transem, polecam jak najszybsze wbicie 8 rangi, dzięki czemu będziemy mogli założyć bransoletki/kolczyki, które są na +4 (czyli maksymalne). Jest on ważny, gdyż już wbijając 6 rangę, nasza postać po zakupie dla niej 2x BoF+4 zyskuje 10% Ampa, co nie jest mało. Naprawdę gorąco zachęcam do bicia honoru , bo nie dość że wy na tym zyskacie, to jeszcze rośnie honor w waszej gildi – pniecie się w górę magicznego TOP 20 ;]

12. Jak szybko expić

Otórz tak, od levelu 1 do 50 macie do dyspozycji trzy pierwsze krainy (BI, GD, DS.) W Cabalu jest ten plus, że na mapce możesz zobaczyć gdzie są mobki, na których mógłbyś expić – polecam expić na pomarańczowych. To czy np. na 50 levelu, gdy dojdzie ci Port Lux, będziesz mógł bić sobie sam solo na Dark Bladerach to wszystko zależy od tego która rangę będziesz miał wbita Im wyższa ranga tym łatwiej i szybciej się expi Nie ma nic za darmo niestety. Do 100 levelu, to expisz tam gdzie ci na to pozwala poziom postaci Dalej to idzie mniej wiecej tak:
Na 95 – zaczynasz chodzić do Tower of the Dead B1F (zakladam ze masz już wbitego transa, także zsolować możesz spokojnie, problem tylko, żeby się wszystkich questów nauczyć) i tak chodzisz na te B1Fy i wbijasz możliwie jak najwyższy level na nich.
110 Level – Lakeside 1
115 Level – Lakeside 2
120 Level – Lakeside3
125 Level – Mutant Forest
140 Level – Albo siedzisz dalej w MFie albo lecisz do Pontka ;]
                                                                                                                                                                                 Zkopiowane z http://cabal-online.org
                                                                                                                                                                                                       Poradnik by Spectral
SAM KORZYSTALEM Z TEGO PORADNIKA, I BARDZO SIE PRZYDAL:)

Offline

 

#2 2009-07-15 14:01:21

szaszlyk31

Auto Cannon-EX

11913565
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 216
Punktów :   
Warny: 0/5

Re: Poradnik dla Bladera

przydaloby sie podac jakies combo pod PvP i PvE , ale takie z wlasnego dosiwaczenia, czyli sprawdzone i zadowalajace


http://img30.imageshack.us/img30/1703/assasinszaszlyk31.png
http://cabalsig.vardump.net/sig.php?i=565590405
http://img142.imageshack.us/img142/9117/19093jp4.gif

Offline

 

#3 2009-07-15 23:22:08

szaszlyk31

Auto Cannon-EX

11913565
Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 216
Punktów :   
Warny: 0/5

Re: Poradnik dla Bladera

viper to moze ja ci podam jakie mam narazie skile wykupione i bys cosik z tego skleil co?


http://img30.imageshack.us/img30/1703/assasinszaszlyk31.png
http://cabalsig.vardump.net/sig.php?i=565590405
http://img142.imageshack.us/img142/9117/19093jp4.gif

Offline

 

#4 2009-07-30 10:18:53

rogorz

Berdek Faello

Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 566
Punktów :   
Warny: 0/5

Re: Poradnik dla Bladera

fajny poradnik :]

ja aktualnie posiadam :
helm- armour osm +6 20cd 5cr
suit- martial osm +6 50hp 7samp
buty- martial mystic +6 4samp
ręce- martial mystic +6 4samp

katanka osm +5 20cd 3cr
katanka osm +4 20cd 3cr

2x rol+1
aop+4
2x bof+2
2x earring of exoration chyba xD +2 (niewiem jak to sie pisze potem poprawie )

eof+6


doradzcie mi prosze co mam zmienic i w jakiej kolejnosci )

Ostatnio edytowany przez rogorz (2009-11-03 21:15:17)


http://img44.imageshack.us/img44/6462/rogorz.png
http://img357.imageshack.us/img357/7339/capellaanimatedis9.gif

Offline

 

#5 2010-01-27 11:55:06

Kamilion9972

UMD-03 Lautus Pluma

11041692
Call me!
Skąd: Mars, Channel 20 :P
Zarejestrowany: 2009-08-18
Posty: 487
Punktów :   
Warny: 0/5
WWW

Re: Poradnik dla Bladera

za to ja aktualnie posiadam:
Osm MartialSuit +6 +7samp +50hp
Osm MartialHelm +6 +20CD
Buty i rece narazie na wymianie (bez niczego mam)
Tit Blade of deathblow +6 +5CR +20 CD
Tit Blade of deathblow +6 +4CR +20 CD
AoP +5
3x RoL+1
1x CR+1
EoF+6
jak narazie slaby mam set ale to dopiero 91 lv


http://img843.imageshack.us/img843/8849/sygnabyme.jpg

Offline

 

#6 2010-04-08 18:43:09

 OrdinaryGreyGirl

Garlie

status ta Jesze Czego ;D Ni
357776
Call me!
Skąd: Bydgoszcz
Zarejestrowany: 2010-02-02
Posty: 32
WWW

Re: Poradnik dla Bladera

Hmm ;D z Tym honorem co jest napisane żeby wbić 8 range ehh trochę nie za bardzo ;D jakoś mi nie idzie to zrobić ; ( ;D;D


http://cabalsig.vardump.net/49505990429.gif
http://img.userbars.pl/157/31376.gif
http://img.userbars.pl/167/33246.png
http://img.userbars.pl/147/29379.png
http://img.userbars.pl/145/28855.gif
http://img.userbars.pl/151/30188.jpg

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.mirzec2e.pun.pl www.bl-abc.pun.pl www.rawsmackdown.pun.pl www.myfantasyonline.pun.pl www.polish-elite-clan.pun.pl